Tipy pro efektivní business travel

Pokud jste se rozhodli podnikat formou franchisingu, pravděpodobně se čas od času nevyhnete nutnosti cestovat do zahraničí. Zvláště v případě, že se sídlo franchisora nebo vedení firmy nachází mimo naše území. Pokud chcete, aby bylo vaše cestování finančně i časově efektivní, měli byste dodržovat následující tipy.

1. Začněte plánovat včas
S plánováním cesty začněte v okamžiku, kdy si definitivně potvrdíte termín a místo jednání. Zatímco hotely nabízejí stále relativní dostatek volných míst, letecké společnosti stále častěji nasazují na některé lety menší letadla a omezují méně využívané linky. Například v USA se v posledních letech snížil počet vnitrostátních letů až o 20%. Především letenky je tedy nutné bookovat včas, a to jednak z důvodu, že za včas objednané letenky platíte méně, ale také proto, abyste se na domluvený meeting vůbec byli schopní dopravit.

2. Chytře na zavazadla
Pokud letíte na jednání, které netrvá více než dva dny, pokuste se vše potřebné sbalit do příručního zavazadla. Ušetříte si tím nejen čas a nervy při čekání u bezpečnostních kontrol a výdeje zavazadel, ale i peníze. V rámci optimalizace nákladů je vhodné, zvláště pro kratší lety, využít služeb nízkonákladových společností. A ty vám každé další zavazadlo zpoplatní. Využijte vzorků kosmetiky, nebo přímo miniaturních cestovních balení, které koupíte v Duty Free obchodech na letišti. Většina aerolinek vás na palubu pustí nejen s jedním příručním zavazadlem (56x46x25 cm), ale také s kabelkou, aktovkou nebo taškou na notebook.

3. Sbírejte informace
Zjistěte si nejvíce informací před cestou. Je nutné využít k přepravě do hotelu taxi, nebo je výhodnější najmout si auto? Které společnosti vám nejlevněji zajistí auto přímo na letišti? Jaké extra služby nabízí váš hotel? Cestu zdarma z letiště? Office služby v ceně ubytování, například tisk dokumentů, abyste si mohl vzít jen notebook místo desek se všemi podklady pro jednání? Když si zjistíte užitečné údaje předem, vyhnete se pak nepříjemným překvapením, které by mohly ohrozit úspěch vašeho jednání.

4. Využijte služeb profesionální agentury
I když se může na první pohled zdát, že není nic jednoduššího, než zakoupit letenku či rezervovat si ubytování po celém světě během pár minut prostřednictvím internetu, nejefektivnější cestou, která vám ušetří čas i peníze, je využít služeb cestovní agentury, specializované na business travel.  UNIGLOBE®  Travel Czech Republic and Slovakia je součástí jedné z největších světových cestovních agentur.

Svým klientům nabízí například tyto služby: letenky do celého světa, ubytování, pronájem aut, víza, cestovní pojištění a další,  vše na míru vašim potřebám. Využití služeb společnosti UNIGLOBE®  přináší nejen úsporu času a peněz, a to až o 40%, ale také profesionální servis a jistotu, že cesta proběhne bez komplikací.